МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ 08.04.2010

№ 347/13/84-10

Про результати розгляду звернення

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто з питань компетенції листа щодо роботи за сумісництвом заступника директора дитячої музичної школи.

Керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступнику відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" від 03.04.93 р. N 245 (245-93-п) , зі змінами і доповненнями, та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. N 43 (г0076-93) , не мають права працювати за сумісництвом, за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної, роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.

Отже, ці працівники можуть викладати на тому ж або іншому підприємстві,- в установі, організації на умовах сумісництва у вільний від основної роботи час.

Разом з тим педагогічна робота директорів музичних шкіл та їх заступників без зайняття штатної посади з тому самому учбовому закладі, установі в основний робочий час або за його межами, згідно з пунктом 8 додатка до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінфіну України від 28.06.93 р. N 43 (г0076-93), не є сумісництвом.

У цьому випадку трудовий договір на виконання зазначеної роботи не укладається. Оплата за години викладацької роботи проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для викладачів за тарифікацією.

Пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. N 102 (20056-93), обсяг роботи в основний робочий час обмежується 12 годинами на тиждень  (480 годин на рік).

Крім того, педагогічна робота, виконана в тому ж або іншому закладі, установі з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік, також не є сумісництвом відповідно до пункту 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного в додатку до Положення  (20076-93),  затвердженого вищевказаним наказом,

Виконання цієї роботи допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати (директорам музичних шкіл - з дозволу керівника управління культури (за підпорядкованістю закладу), заступникам директорів по навчальній роботі цих шкіл -з дозволу директора).

 

Заступник директора
Департаменту - начальник
                                                   А.Литвин

відділу